Pastelove warsztaty fotograficzne w Szczawnicy

Pastelove Warsztaty

Pastelove Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla Was, dla tych wszystkich, którzy tutaj zaglądają, którym bliski jest nasz pastelowy świat, którzy kochają światło, tak jak my. To spora dawka wiedzy jak i inspiracji oraz niezapomniane plenery.

Zakres przekazywanego materiału został dopasowany do Waszych oczekiwań, powstał w oparciu o Wasze sugestie.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem. Pomożemy Wam zarówno w kwestii sprzętu, ustawień aparatu, jak i doboru obiektywów. Opowiemy o pracy z modelem i trikach jakie stosujemy, o samym fotografowaniu, o tym jak „ujarzmić” światło i jak się z nim zaprzyjaźnić na dobre. Poruszymy kwestie biznesowe. Powiemy jak najlepiej organizować sobie czas, jak obchodzić się z klientem od a do z.
Opowiemy gdzie szukamy inspiracji, jak przygotowujemy rekwizyty do sesji, gdzie polujemy na ciekawe zdobycze. Zdradzimy również podstawy naszej pastelowej obróbki. Będziemy razem pracować w programach graficznych, gdzie krok po kroku pokażemy Wam jak obrabiamy dany kadr. Oprócz tego dowiecie się jakie są nasze ulubione narzędzia i co dzięki nim można wyczarować.

Będzie też czas na fotografowanie. Zaszyjemy się w jakimś magicznym zakątku Pienin gdzie razem z naszymi modelami będziemy ćwiczyć fotografowanie w praktyce. Nauczymy Was jak dobrać odpowiednie miejsce w zależności od pogody, od pory dnia. Jak poradzić sobie ze światłem. Jak pozować modela, jak zadbać o różnorodność kadrów. Będą piękne, bajkowe stylizacje i prześliczne modelki lub uroczy modele i nie chodzi tutaj o profesjonalistów, lecz o dzieci lub dorosłych bez doświadczenia fotograficznego, takich, jakich i Wy macie na swoich sesjach.

Pastelove Warsztaty

Tworzymy zdjęcia, a nie grafiki

Pod jedną z naszych prac widniał taki komentarz „Piękne zdjęcie – ciekawe jak zrobione”. W odpowiedzi inny komentarz: Photoshop?
Fakt programy graficzne to idealne koło ratunkowe dla tych, którzy nie do końca radzą sobie w realu, jednak my chcemy Wam pokazać jak stworzyć autentyczne fotografie nie wykreowane grafiki komputerowe.
Obecnie trendy fotograficzne idą naszym zdaniem w nieco dziwnym kierunku. Coraz więcej sztuczności, coraz mniej wiedzy o prawdziwej fotografii, oświetleniu, obsłudze technicznej sprzętu… Taka trochę droga na skróty. Oczywiście nie ukrywamy, że nasze zdjęcia zostają poddane obróbce, jest to jednak obróbka kolorystyczna, retusz, nie zmieniająca elementów składowych fotografii.

Na naszych zdjęciach nigdy nie zobaczycie sztucznie wklejanego nieba, słońca świecącego w dziwnym miejscu kadru, pod niespotykanym kątem, jesiennych liści doklejonych z zakupionego wcześniej szablonu, a wszelkie świece, latarenki i lampiony świecą na prawdę a nie „podrobionym gradientem”…

Fakt kosztuje nas to więcej pracy i wysiłku, ale naszym zdaniem warto! Dokładamy wszelkich starań by fotografie, które otrzymują nasi klienci były autentyczne, a otaczająca nas przyroda sfotografowana z jak najpiękniejszej strony. I to właśnie chcemy Wam pokazać!

Podsumowując, odpowiemy na podstawowe pytanie, które padało z Waszych ust niejednokrotnie „jak zrobić pastelowe zdjęcie”? Zdradzimy nasze sekrety, przepisy na zaczarowane, bajkowe kadry. Pokażemy Wam naszą drogę od pomysłu na zdjęcie po gotową fotografię.

Mamy nadzieje, że spędzicie miło czas i pomożemy Wam w Waszej własnej drodze fotograficznej.
Po więcej szczegółów odnośnie najbliższej edycji oraz konkretnego jej planu zapraszamy do kontaktu mailowego.

Relacje z dotychczasowych edycji możecie obejrzeć na naszym blogu.

Warsztatowa galeria